• Ukliďme Česko

• 28.04.2022 12:41
          • Dne 13. 4. 2022 se všechny ročníky ZŠ Bučovice 711 zúčastnily celorepublikové akce Ukliďme Česko, která si vzala za cíl jak poučení nejmladších žáků ohledně odhazování odpadu, tak i připomenutí tohoto problému pro nás ostatní. Akce totiž ukazuje, že i v době hrozících klimatických změn není člověk bezbranný. Každý se může zapojit a pomoct přírodě třeba tím, že zvedne odhozenou plechovku. Každý může pomoct přírodě svým zodpovědným jednáním. (FOTO)

Mgr. Drahomíra Zemánková

• Ze světa dravců a sov

• 26.04.2022 07:46
          • V úterý 12. dubna se žáci naší školy shromáždili na rozlehlém travnatém hřišti za školou, aby zhlédli praktické ukázky sokolnické skupiny Seiferos. (FOTO)
          • Ekokurz Krásensko - březen a duben 2022

• 21.04.2022 11:28
          • V letošním roce se poprvé žáci 8. ročníku naší školy zúčastnili třídenního pobytového programu „Příroda na ostro“ zaměřeného na praktické poznávání přírody kolem nás. Ekokurz probíhal v obci Krásensko, která leží v okrese Blansko na Drahanské vrchovině, pod záštitou školského zařízení pro environmentální vzdělávání Lipka, pracoviště Rychta. (FOTO)
          • Třídy V. A  a  V. B na besedě v MKAŠ Bučovice
          • Třídy V. A a V. B na besedě v MKAŠ Bučovice

• 10.04.2022 11:11
          • 4. dubna 2022 žáci obou tříd navštívili knihovnu. Paní Sehnalíková si pro ně připravila ukázku známých dobrodružných knih. Seznámila je s dějem, hlavními hrdiny, ilustracemi a následně přečetla krátké úryvky. Některé z titulů žáci znali z filmového zpracování či ukázky ve školní čítance. Pokročilí čtenáři jmenovali knihy, které si už sami přečetli. Paní knihovnice dětem ukázala, kde mohou tento druh literatury v knihovně najít. Poté si žáci mohli prohlédnout celou knihovnu a prolistovat knihy i časopisy podle zájmu. Pro nové čtenáře byly připraveny i přihlášky do knihovny. (FOTO)

Třídní učitelky L. Hudcová a M. Špalková

Neděle 5. 5. 2024