• Ekokurz Krásensko - březen a duben 2022

• 21.04.2022 11:28
        • V letošním roce se poprvé žáci 8. ročníku naší školy zúčastnili třídenního pobytového programu „Příroda na ostro“ zaměřeného na praktické poznávání přírody kolem nás. Ekokurz probíhal v obci Krásensko, která leží v okrese Blansko na Drahanské vrchovině, pod záštitou školského zařízení pro environmentální vzdělávání Lipka, pracoviště Rychta. (FOTO)
        • Třída 8. C se ho zúčastnila ve dnech 28. - 30. 3. 2022, třída 8. B ve dnech 4. – 6. 4. 2022 a třída 8. A ve dnech 6. – 8. 4. 2022.
          Děti se během svého pobytu seznámily a na vlastní kůži si vyzkoušely např. hydrobiologický odlov živočichů v místním rybníčku, hledání stop výskytu nejrůznějších živočichů, entomologický sběr bezobratlých, badatelsky orientovanou výuku, orientační běh, hledání a roztloukání rudických geod, práci paleontologa při pátrání po zkamenělinách i jaké je to být skutečným nebo amatérským jeskyňářem se všemi nástrahami a nebezpečími doprovázejícími toto povolání. Nepřekonatelným zážitkem pro některé z nich byla i cesta linkovými autobusy spojená s nákupem příslušné jízdenky do místa našeho pobytu a pro cestu zpět domů.
          Všechny zážitky našich dětí si můžete prohlédnout na přiložených fotografiích.

Vendula Sůrová

Středa 24. 4. 2024