• Ze světa dravců a sov

• 26.04.2022 07:46
        • V úterý 12. dubna se žáci naší školy shromáždili na rozlehlém travnatém hřišti za školou, aby zhlédli praktické ukázky sokolnické skupiny Seiferos. (FOTO)
        • V průběhu programu sokolníci zábavnou formou představovali své svěřence. Vyprávěli o životě přítomných dravců a sov, o lovu i jejich úloze ve volné přírodě, ale i příběhy zachráněných dravých ptáků.  Početnou skupinu představených orlů, sokolů, rarohů, poštolek, krahujců doplnili puštíci, kalousi, vzácný sýček, výr velký, krkavec i sup krahujový.
          Žáci, kteří nejpohotověji odpovídali na otázky sokolníků, se pak aktivně zapojili do praktických letových ukázek dravců. Vyzkoušeli si, jaké to je, když jim na sokolnickou rukavici přistane dravec, nebo jak jemný je dotek sovích per. Napínavými byly imitace lovu dravců na atrapu králíka. Na závěr programu majestátně zakroužil nad naší školou Chilky - orel bělohlavý.
          Děkujeme sokolníkům za nevšední podívanou.

Pátek 29. 3. 2024