• Základní informace k otevření školy pro žáky 1. stupně

• 07.05.2020 07:29
      • Zahájení výuky pro žáky 1. stupně:
        pondělí
        25. 5. 2020 v 07:50 hodin.

• - Zahájení výuky v pondělí 25. 5. 2020 v 7:50 hod., příchod žáků do školy bude ještě upřesněn.

- Povinností pro každého žáka, který se zúčastní výuky, je předložit první den při příchodu do školy podepsané Čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění a seznámení se se zdravotními pravidly. (Čestné prohlášení je ke stažení v příloze pod článkem).

OSOBY S RIZIKOVÝMI FAKTORY:

- Věk nad 65 let s přidruženými chronickými poruchami.

- Chronické onemocnění plic (zahrnuje i středně závažné a závažné astma bronchiale) s dlouhodobou      systémovou farmakologickou léčbou.

- Onemocnění srdce a/nebo velkých cév s dlouhodobou systémovou farmakologickou léčbou, např.          hypertenze.

- Porucha imunitního systému, např.:

a) při imunosupresivní léčbě (steroidy, HIV apod.)

b) při protinádorové léčbě

c) při transplantaci solidních orgánů a/nebo kostní dřeně

- Těžká obezita (BMI nad 40 kg/m2).

- Farmakologicky léčený diabetes mellitus.

- Chronické onemocnění ledvin vyžadující dočasnou nebo trvalou podporu/náhradu funkce ledvin            (dialýza).

- Onemocnění jater (primární nebo sekundární).

​​​​Do rizikové skupiny patří osoba, která naplňuje alespoň jeden bod uvedený výše nebo pokud některý z bodů naplňuje jakákoliv osoba, která s ní žije ve společné domácnosti.

- Délka výuky 7:50 – 11:30 hod., odpolední skupina nejdéle do 16:00 hodin.

- Obědy mohou být zajištěny formou obědového balíčku ke konzumaci ve škole (nutnost vlastního příboru) nebo k odnesení domů.

- Účast na výuce (včetně odpolední skupiny) nahlásit třídní učitelce do 15. 5. 2020, docházka žáků do školy bude evidována a nepřítomnost žáků ve škole omlouvána jako při běžné školní docházce.

- Výuka v prvním týdnu bude zaměřena na adaptaci dětí ve škole, nastavení pravidel nestandartního školního režimu a práci ve skupině. V dalších týdnech výuka podle upraveného rozvrhu.

- Pro všechny žáky platí povinnost dodržovat hygienická opatření a provoz školy.

- Pro všechny žáky přítomné ve výuce platí povinnost mít s sebou k dispozici 2 ks roušek a sáček na jejich uložení.

- Žáci, kteří nebudou přítomni na výuce, budou i nadále pracovat formou distančního vzdělávání jako doposud.

- Další informace budou sděleny přibližně 20. 5. 2020.

Ředitelka školy: Mgr. Miroslava Hanáková

Příloha ke stažení: Čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění