• Výroba inkoustu a kaligrafie

• 05.03.2024 10:25
      • Žáci 7. A se v rámci operačního programu Jan Amos Komenský – inovativní vzdělávání v přírodních vědách zúčastnili projektové výuky. (Fotogalerie)
      • Podařilo se jim vyrobit černo-fialově zbarvený inkoust z lístků zeleného čaje, zelené skalice, červeného vína a arabské gumy. Přitom si vyzkoušeli rozmanité chemické postupy - např. extrakci či rozpouštění. Také rozvinuli své dovednosti především v oblasti komunikace, kooperace či pracovních kompetencí.
        V další části projektového dne se žáci věnovali umění kaligrafie. Seznámili se nejen s historií tohoto starodávného řemeslného ručního psaní, ale také si sami vyzkoušeli touto metodou vytvořit svou vizitku či pozvánku na společenskou akci.

Vendula Sůrová