• Žákovský parlament přespal ve škole

• 09.11.2023 19:50
        • Sedíme v kruhu. Na koberci leží kvetoucí chryzantéma a okolo ní je rozloženo 35 Karet ctností. Je předvečer svátku svatého Václava a my slavnostně zahajujeme činnost Žákovského parlamentu pro tento školní rok první letošní společnou přespávačkou. (Fotogalerie)
        • Místnost je naplněna očekáváním a možná i drobnou nervozitou, koneckonců, je mezi námi několik nových zástupců. Já jsem ovšem klidná a plná jistoty, že i tato sezóna společného snažení bude plodná.
          Po úvodním rokování v kruhu pospolitosti využíváme krásného počasí a jdeme si ven zahrát několik her s ústřední tématikou – táhneme za jeden provaz. K večeru řešíme společnými silami první projekt – objednáváme si pizzu. Žáci to zvládli na jedničku, včetně vybrání hotovosti, a to už je v počtu pětadvaceti lidí co říct. Vzpomínali jsme na svatého Václava, zamýšleli jsme se nad tím, jaké ctnosti potřebujeme k práci v Žákovském parlamentu a nechyběla obligátní noční schovka po budově školy.
          Po několika skromných hodinách spánku jsme se již tradičně sešli u kulatého stolu a společně si pochutnávali na dobrotách, které nám připravily šikovné maminky. Dopoledne jsme již věnovali práci na projektech, které nás letos čekají, a závěrečnému úklidu. Úplně na závěr nás propojil provaz, který uháčkovaly děvčata ve školní družině, a my končili s úsměvem na rtech a s vědomím, že máme ve škole další nové známé, kteří jsou moc fajn. Tímto považuji naši letošní sezónu za zahájenou.

Koordinátorka ŽP Mgr. Michaela Karlíková

Pondělí 29. 4. 2024