• Školní výlet VIII. A – Žďárské vrchy

• 03.06.2018 13:17
        • Osmáci z „áčka“ se vydali na zasloužený společný školní výlet. Cílem byla příroda Českomoravské vysočiny, konkrétně Žďárských vrchů. (FOTO)

• Vlak nás vysypal Ve Žďáru nad Sázavou a tam začalo naše celodenní putování… Sluníčko připalovalo čím dál více a obloha byla totálně uklizená – klasik by řekl „azuro“… Po cestě jsme navštívili Zelenou Horu, poutní kostel sv. Jana Nepomuckého, barokního stavitele Jana Blažeje Santiniho-Aichela, který byl zbudován v 18. stol. Kostel je zapsán do jako památka UNESCO. Načež jsme se osvěžili v Pilské přehradě a pokračovali k sousoší Hraniční kámen autora - sochaře Michala Olšiaka, žďárského rodáka…. A pak už nás čekalo dopředu avizovaných 16 km pěší túry až do místa ubytování – Tři Studně.
          Druhý den po snídani jsme vyrazili úžasnou přírodou vrchoviny směr Nové Město na Moravě. Po cestě jsme navštívili biatlonem proslulou Vysočina Arénu. Konečně jsme došli do Nového Města na Moravě, cíle našeho putování… Nakonec jsme si málem užili i pořádného lijáku s bouřkou a kroupami, naštěstí nás již před tou spouští uchránila střecha vlakového nádraží. No a v Brně? Ani kapka….
          Jiří Mikoláš

Pátek 26. 4. 2024