• Projektový den 7.A

• 11.12.2023 17:53
        • Ve čtvrtek 30.11.2023 si žáci 7.A vyzkoušeli projektové vyučování v rámci Operačního programu Jana Amose Komenského zaměřeného na inovativní vzdělávání v přírodních vědách. (Fotogalerie)
        • V první části dne se děti věnovaly badatelsky orientované výuce na téma Rostliny a voda, kdy formulovaly výzkumnou otázku, k níž samostatně vytvořily hypotézu, kterou poté ověřily praktickým pokusem. Po jeho vyhodnocení prezentovaly své závěry před ostatními spolužáky a následně diskutovaly o tom, jak výsledek pokusu souvisí s jejich každodenním životem, a že voda je nezbytná nejen pro rostliny, ale i pro ostatní živé organismy na Zemi.
          Ve druhé části projektového dne žáci vyráběli preparáty a reliéfové otisky z rozmanitých částí pokojových i planě rostoucích rostlin, které následně podrobně zkoumali pomocí mikroskopů.

Vendula Sůrová

Neděle 28. 4. 2024