• Přínos bilogie v životě žáka 7. ročníku

• 15.04.2024 21:53
      • V rámci projektové výuky pod záštitou Operačního programu Jana Amose Komenského zaměřeného na inovativní vzdělávání v přírodních vědách se žáci třídy 7.A vydali na exkurzi do Přírodního parku Ždánický les. (Fotogalerie)
      • Jejich cesta dlouhá přibližně 13,5 km vedla od rozcestí u Červeného kříže až do budovy ZŠ Bučovice 711. Během ní sbírali 2 bylinky – plicník lékařský, ze kterého následně ve škole vyráběli plicníkový sirup, který má protizánětlivé účinky a hojí a regeneruje sliznice dýchacích cest. A pampelišku lékařskou, kterou použili k přípravě pampeliškového medu. Ten obsahuje velké množství vitamínu C a B, čistí krev a posiluje imunitní systém organismu. Lze ho přidávat jak do čaje např. při nachlazení nebo si ho jen tak namazat na chleba.
        Během cesty se dále věnovali např. botanice, entomologii, ornitologii, geografii a ochraně životního prostředí.

Vendula Sůrová