• Čeština nás baví

• 16.05.2024 08:28
        • Během dlouhých zimních měsíců jsme uspořádali několik soutěží v českém jazyce. Žáci 9. ročníku se nejprve statečně potýkali se záludnostmi mateřského jazyka v gramatickém testu olympiády a poté mohli popustit uzdu své fantazie ve slohové práci na téma Poprvé sám.. (Fotogalerie)
        • V recitační soutěži  hrály hlavní roli pevné nervy, výběr vhodné básně a její přednes. V  březnu  deváťáci navštívili městskou knihovnu. Třída 9. A měla besedu na téma Holokaust v literatuře, třída 9.B se zúčastnila akce Čtení sluší všem. Hostem byl pan starosta Jiří Horák, který nám představil svou oblíbenou knihu a zodpověděl naše zvídavé otázky. Dostali  jsme na památku kalendář města Bučovice s věnováním pana starosty. A nyní nezbývá než držet palce všem deváťákům při přijímacích zkouškách na střední školy.

Jitka Machalová

Výsledky:

Olympiáda v ČJ

1.místo - Anna Sedlářová 9.A

2. místo - František Jaroslav Šejvl  9.A

3. místo - Martin Vévoda 9.B

Recitační soutěž

1.kategorie:  1. místo – Karel Vyroubal 6.C, 2. místo – Josef Hermann 7.A, 3. místo – Radek Vašíček 7.B

2. kategorie : 1. místo – Martin Žoužela 9.B, 2. místo – Aneta Nohavicová 8.A, 3. místo – Adam Kašpar 9.B

• Sešity a pomůcky

Neděle 8. 9. 2024