• Cimburk dobyt aneb adaptační pobyt 2023

• 16.10.2023 17:09
      • Se zahájením nového školního roku jsme již tradičně vyrazili s žáky šestých tříd na adaptační pobyt. (Fotogalerie)
      • Letos jsme se ve dnech 13. až 15. září nechali přenést speciálním transportérem maskovaným podobou běžného autobusu na utajené výcvikové středisko. Tam jsme celé tři dny testovali schopnosti letošních druhostupňových nováčků a společnými silami prohlubovali superschopnosti každého správného žáka druhého stupně – schopnost spolupracovat, zdravě komunikovat a hlavně respektovat jeden druhého. Součástí elitního výcviku byla i expedice na zříceninu hradu Cimburk, při které účastníci prokázali značnou vytrvalost a pospolitost. Také jsme zjišťovali, co nás všechny spojuje. Každá třída dokázala vytvořit vlastní symbol, který dnes mohou pyšně nosit na odznacích vyrobených jimi samotnými.
        Samozřejmě nechyběly nejrůznější hry. Žáci si zahráli na reportéry, společnými silami překonali bažinu a ve výživné bojovce běhali po lese v týmech ředitelů, učitelek, hospodářek, školníků a žáků, při tom „bojovali“ o přežití. Osvěženi občasným deštěm jsme se pak věnovali také sportu, fotbalu zvláště! A co by to bylo za výcvik, kdybychom nezažili pořádné ranní rozcvičky?
        Závěrem můžeme s radostí sdělit – výcvikem úspěšně prošli všichni. Každý měl svoji nezastupitelnou roli v týmu. Kdo třeba zrovna nezářil ve sportu, osvědčil se jako schopný manažer třídnických vztahů nebo například skvělý houbař! A tak před odjezdem domů mohli třídní učitelé svým svěřencům slavnostně předat odznak žáka druhého stupně.

Michaela Karlíková, školní psycholožka