• Sportovní olympiáda MAP Bučovice

• 25.09.2022 20:12
      • V úterý 20. září 2022 se žáci pátých tříd naší školy vydali na fotbalové hřiště do Rašovic. Konala se zde Sportovní olympiáda MAP Bučovice. Organizátoři připravili pro děti z pátých a čtvrtých ročníků základních škol Bučovicka celkem šest disciplín zaměřených na sport, matematiku, český jazyk a rovné příležitosti. (FOTO)
      • Každý tým na startu obdržel soutěžní formulář, který ho doprovázel celou soutěží. Naši páťáci začali na stanovišti „Epiktet“ (běhací diktát). Měli zde za úkol přepsat text z díla starověkého filozofa Epikteta. Potom následovaly skoky v pytli se sbíráním vyjmenovaných slov a vymýšlením co největšího počtu vět s těmito slovy. Další disciplína nesla název „Pyrotechnici“. Děti měly vyřešit matematický úkol a deaktivovat tak tikající bombu. Na stanovišti „99 km“ musel celý tým, uběhnout symbolických 99 km. Předposlední disciplína nesla název „Společně to uhodneme“. Na soutěžící zde čekala spousta překážek a šifer.  Na závěr celého sportovního klání se děti proměnily ve špiony a prostřednictvím svého superšpióna a krycích jmen měly za úkol kontaktovat své agenty. Před vyhlášením výsledků hasiči dětem předvedli ukázku jak správně uhasit hořící olej na pánvi, správně provést masáž srdce a umělé dýchání. I když nám počasí moc nepřálo, sportovní dopoledne se vydařilo a všem se moc líbilo. Organizátorům moc děkujeme a těšíme se na další ročník.

Mgr. Dana Nová