• Čtvrťáci na Lesní pedagogice

• 29.06.2022 07:50
      • Ve čtvrtek 23. června se žáci čtvrtých tříd sešli v osm hodin ráno na autobusovém nádraží. Vydali se do Přírodního parku Ždánický les na Lesní pedagogiku. (FOTO)
      • Školu a třídu jeden den vyměnili za les.  Autobusem vyjeli na autobusovou zastávku Ždánice-Červený Kříž. Po vystoupení z autobusu se vydali pěšky hlouběji do lesa. Na lesní cestě na ně čekal zkušený lesní pedagog. Děti se od něj dozvěděly, co v lese roste a žije, k čemu všemu lesy slouží a jak se o lesy staráme. Cestou k myslivecké chatě hledaly a poznávaly stromy a rostliny, které v lese rostou, poslouchaly zvuky lesa a nosem nasávaly vůni lesa. Poznávaly les všemi svými smysly. Na chatě měli lesníci pro děti připravená tři stanoviště. Jedno stanoviště bylo zaměřené na myslivost s ukázkou trofejí. U druhého stanoviště děti poznávaly stromy, listy stromů a plody stromů. U třetího stanoviště na ně čekaly krásné aktivity ze dřeva. Děti přiřazovaly obrázky stromů ke správným názvům stromům, skládaly puzzle s obrázky jedlých, nejedlých a jedovatých hub, nebo si mohly zahrát domino s mláďaty zvířat.  Po splnění všech aktivit si daly dobrou svačinu. Lesníci rozdělali oheň a děti si opekly špekáčky. Posilněné a plné zážitků, se vydaly na zpáteční 7 km dlouhou pěší cestu do Bučovic. Během cesty zažily spoustu legrace. Počasí přálo a učení mino školu se všem moc líbilo.

Třídní učitelky čtvrtých tříd