• Den otevřených dveří u hasičů

• 13.06.2022 10:32
      • V pátek 3. června v dopoledních hodinách navštívili žáci prvního stupně naší školy hasičskou záchrannou stanici v Bučovicích. (FOTO)
      • Hasiči zde pořádali Den otevřených dveří a bylo se opravdu na co dívat. Pro děti si připravili komentované prohlídky zásahových vozidel a speciální techniky, seznámili je s prevencí před požáry a pod jejich odborným dohledem si mohly vyzkoušet různé záchranářské dovednosti například masáž srdce a umělé dýchání.  Velkou pozornost u dětí budily různé druhy ochranných oděvů. Hasiči dětem předvedli a odborně okomentovali ochranný přetlakový chemický oblek a žáruvzdorný oblek. Po komentovaných prohlídkách si zájemci mohli vyzkoušet stříkat opravdovou hasičskou hadicí s proudnicí na cíl. V rámci akce děti také shlédly zajímavou  a poučnou ukázku hašení hořícího oleje na pánvi. Návštěva u hasičů se dětem velmi líbila. Byla pro ně zajímavá, poučná i zábavná. Hasičům děkujeme za příjemně strávené dopoledne a těšíme se na další spolupráci.

Učitelky prvního stupně