• Vybíjená a druhé místo pro ZŠ Bučovice 711

• 16.06.2018 11:08
      • Pět základních škol se zúčastnilo základního kola ve vybíjené pod záštitou Ždánického lesa a Politaví. Již VIII. ročník tohoto turnaje pořádala Základní škola Bučovice 710 ve své hale. Družstva složená převážně z žáků 3. a 4. tříd hrála systémem každý s každým. Dle pravidel tým tvořila minimálně z poloviny děvčata a rovněž maximálně 6 čtvrťáků. Toto pravidlo bylo (neúmyslně) jednou ze škol porušeno, proto se trenéři – učitelé dohodli, že tato škola sice turnaj odehraje, avšak bez nároku na postup. Pravdou je, že u takto malých dětí je na výkonnosti znát každý rok. Družstvo žáků ze ZŠ Bučovice 711 si zapsalo 3 výhry a 1 prohru, čímž si zajistilo postup do druhého kola.
      • To se konalo 12. června v Křenovicích. Prostorná hala umožnila hrát souběžně dva zápasy. Šest družstev bylo rozděleno do dvou skupin po třech. Základní škola Bučovice 711 vyhrála nad Bošovicemi a Tyršovkou ze Slavkova. Ve finále pak narazila na ZŠ Komenského ze Slavkova. Zápas byl po celou dobu velmi vyrovnaný a skončil remízou, proto následovalo tříminutové prodloužení, které ještě vteřinu před zapískáním bylo stále nerozhodné. Jeden míč – jedno vybití ... nás posunulo na druhou příčku. Někteří neskrývali slzičky zklamání, ale i to ke sportu patří.
        DSO Ždánický les a Politaví, který se specializuje na rozvoj mikroregionu, odměnil všechny děti hodnotnými cenami a děti z jedenáctky si přivezli krásný stříbrný pohár.
        Žáci, kteří se o tento stříbrný výsledek zasloužili: Josef Kučera, Jakub Peroutka, Jan Jeřábek, Martin Vévoda, Martin Žoužela, Matěj Polák, Gabriela Vlachová, Lexie Masnicová, Nela Doupovcová, Michaela Synková, Klára Grussmannová a Adriana Sikorová. Gratulujeme!

Olga Stavělíková