• Postupujeme

• 10.12.2019 16:58
      • Za týden tu bude pátek, který by někteří považovali za smolný. Tento to ale pro hochy z 8. a 9. tříd určitě nebyl. Vyrazili do Slavkova na ZŠ Komenského k okrskovému kolu florbalového turnaje.
      • Štěstí jim přálo hned losu skupin. První zápas jsme nastoupili proti ZŠ Brankovice. Ti, kteří svými postavami budili respekt, se nakonec odpotáceli s negativním skóre 0:8. Naši kluci je přejeli jako nic. Byl to sice turnaj dvou nejvyšších ročníků, ale do nominace se dostal i jeden šesťák. Honza Jeřábek, postavou byť nepatrný, si dokázal povodit mnohem starší protihráče. To on byl autorem skoro poloviny gólů. Celý tým hned v úvodu předvedl týmovou hru a během prvních pěti minut prvního poločasu jsme vedli 5:0. Skvělý úvod.
        V dalším zápase šlo o udržení prvního místa ve skupině, abychom narazili na slabší tým z druhé skupiny. V cestě nám stály Šaratice. Jejich kluci na nás vletěli a my dělali chyby. Díky Adamu Stehlíkovi jsme šli do vedení, ale těsně před poločasem to bylo 1:1. Brankář Filip Tesáček nás držel kvalitními zákroky, ale chemie nefungovala. V těchto chvílích nám tekly nervy. Museli jsme udržet aspoň remízu pro lepší pozici do baráže. Nápor jsme udrželi. S úlevou jsme teď museli hodit zápas za hlavu a nabudit se na druhý tým z protější skupiny, ZŠ Křenovice.
        Do dalšího stupně turnaje jsme museli vyhrát poslední zápas. Bez něj by úvodní výsledky byly k ničemu. Sestavou jsme nemíchali. Věřili jsme, že navážeme na výsledek proti Brankovicím, i když nás čekal těžší soupeř.
        Už po prvních minutách bylo jasné všem, že vyhrát můžeme. Soupeř byl pomalejší, málo napadal a jeho hlavní oporu jsme eliminovali částečnou osobní obrannou. Výjimečné, ale přesto skvělé zákroky Filipa nám dávaly jistotu v bráně. Teď byla práce na útočnících. Napětí z nás spadlo ve chvíli, kdy jsme v první půli otevřeli skóre. Od té chvíle nás bylo plné hřiště. Soupeř nestíhal a skóre šplhalo vzhůru. Na 5:0 zakončil těsně před závěrečnou sirénou exhibičně Matěj Tylšar. Odměna pro něj za to, že celý turnaj trpělivě podporoval svojí rychlostí kluky ve druhé formaci.
        Za to, že jsme si potom mohli zařvat vítězný pokřik, patří dík a obrovská pochvala všem.
        V bráně Filipu Tesáčkovi.
        V obraně Staňu Synkovi, Lukáši Blaňkovi, Davidu Lokajovi a Tadeáši Tesáčkovi.
        Ve středu hry Adamu Stehlíkovi a Adamu Zouharovi.
        V útoku Michalu Sekerkovi, Matěji Tylšarovi, Jardovi Pavlíkovi a v neposlední řadě nejmladšímu Honzovi Jeřábkovi.