• „Vzdát můžeš zítra“

• 17.11.2019 11:18
      • Takový je název knihy pana Richarda Štěpánka, kterého jsme si pozvali do naší ZŠ 711, díky neziskové organizaci Diogenes z Vyškova, na besedu s žáky sedmých ročníků. (FOTO)
      • Ve výchově ke zdraví probíráme téma „Život s handicapem“ a nejlépe o tom může dětem vyprávět člověk, který se během svého života do této situace dostal. Při nehodě na motocyklu, kterou sám ale nezavinil, přišel o levou ruku. Najednou se velmi aktivnímu a úspěšnému člověku změnil celý život… Beseda byla pro žáky určitě velmi zajímavá a inspirativní, proložená promítáním videí ze sportovních akcí, které pan Štěpánek i přes svůj handicap zvládl.
        Jedna žákyně 7. A ve svém hodnocení napsala: Včerejší beseda byla velmi motivační. Moc jsem si to užila a dalo mi to něco do života. Tak statečného člověka jsem nikdy neviděla a nechápu, jak vše mohl zvládnout. Je to až neuvěřitelné, jak ten pán musí být silný a je hrozně pozitivní. Je pěkné, že pomáhá lidem v ústavu a že je motivuje. Má hrozně krásnou dceru, která na něho musí být pyšná. Líbilo se mi, jak všechno bral pozitivně, z té dobré stránky. Velmi mě také zaujalo, jak zvládl 1000 mil na kole, pěšky i na koloběžce. Je to až neuvěřitelné, moc mi to změnilo pohled na život a jsem ráda, že jsem pana Štěpánka mohla vidět a slyšet.“
        I reakce ostatních žáků byly velmi obdobné a tak beseda měla velký úspěch. Myšlenka pana Štěpánka:„ Kdyby můj příklad pomohl jednomu z tisíce, moje práce má smysl“, našla naplnění. Děkujeme a přejeme hodně úspěchů!

Ivana Sedlářová