• Regionální kolo Mezinárodní soutěže YPEF 2018

• 20.05.2018 12:12
      • Dne 10. května 2018 se tříčlenné družstvo z naší školy ve složení Jana Celnarová, Ondřej Křivánek a Jan Obdržálek zúčastnilo regionálního kola 8. ročníku mezinárodní znalostní soutěže „Mladí lidé v evropských lesích – YPEF“, které se konalo v Brně pod záštitou Lesnické a dřevařské fakulty Mendelovy univerzity v Brně.
      • Regionální kolo mělo dvě části. V první se soutěžící utkali ve znalostním testu, kde řešili otázky vztahující se k lesu a lesnímu hospodářství. Ve druhé části měli za úkol poznávat rozmanité přírodniny a živé rostliny, živočichy a houby, se kterými se můžeme v lese setkat.
        Soutěže se zúčastnilo celkem 21 tříčlenných družstev ze základních a středních škol z celé Moravy. Naše škola se zásluhou Jany, Ondry a Honzy umístila na krásném 13. místě.

Vendula Sůrová