• Šesťáci hráli anglické divadlo

• 14.06.2019 22:19
      • Žáci především 6. ročníku nacvičili divadelní představení v angličtině, pohádku „Little Cottage in the Forest“ (Boudo, budko, kdo v tobě přebývá?). (FOTO)
      • Nácviku se věnovali již od začátku února, kdy pravidelně každou středu navštěvovali anglický kroužek. Cílem jazykové skupinky byla konverzace, což bylo pro mnohé „velké sousto.“ Není divu, když se schůzky konaly až po vyučování a trvaly celé 2 vyučovací hodiny. Nápad zahrát si divadlo vznikl vlastně již na začátku února.
        Děti si vybraly tuto pohádku proto, že v ní mohly hrát všechny. Pouze se přimyslela nějaká zvířátka. Divadelní hra byla jazykově i obsahově jednoduchá. Angličtina se na ZŠ 711 vyučuje povinně od 3. třídy. Mladí herci si zvolili jako publikum právě třeťáčky nejen proto, že budou již rozumět, ale hlavně také, že se nebudou před nimi tolik ostýchat.
        A protože se divadlo líbilo jak divákům, tak i hercům samým, chtěli by svůj herecký i anglický um předvést před spolužáky. To už snad nebude chybět vypravěč, kterého musela zastoupit paní učitelka.

Olga Stavělíková