• Denis Rotrekl třetí v krajském kole Odznaku všestrannosti

• 04.06.2019 19:01
      • Velkým úspěchem byl již postup tří žáků naší školy na krajské kolo v olympijském víceboji. Všichni ti, kteří se na okresním kole ve své kategorii umístili na prvním a druhém místě, si tímto zajistili start v Brně na atletickém stadionu VUT, kde se 27. května krajské kolo konalo. (FOTO)

• Za ZŠ 711 se probojovali Denis Rotrekl, Matěj Stavělík a Gabriela Vlachová. Kategorie byly rozděleny podle roku narození. Disciplíny se ale oproti okresnímu kolu lišily. Celý víceboj jich zahrnuje 10, přičemž 5 (kliky, přeskoky přes švihadlo, hod medicinbalem, trojskok a driblink/plavání) patřilo úvodnímu kolu. V Brně se soutěžilo v dalších pěti (běh 60m, skok daleký, hod míčkem, shyby, leh-sedy) a znovu ještě v driblinku nebo běhu na 1000m. Tyto všechny sportovní aktivity každý účastník absolvuje během jednoho dopoledne, takže si všichni docela „máknou“.
        Počasí jako na objednávku pomohlo spoustě závodníků k osobním rekordům a vylepšení si tak bodového skóre. Skvěle si vedl Denis Rotrekl. Výborných výsledků dosáhl v běhu na 60m, skoku dalekém, ve shybech za 2 minuty a rovněž dvouminutovém driblinku. Za své výkony získal bronzovou medaili. Dobrou práci předvedl také Matěj Stavělík, zejména v silových disciplínách. Jeho body mu vynesly devátou pozici. Gabriele Vlachové se nejlépe podařil skok daleký a skončila ve své kategorii také na devátém místě.
        Odznak všestrannosti plní během školního roku celá škola. Výsledky byly koncem května odeslány do celorepublikové soutěže a žáci tak dle svých bodů mohou získat zlatý, stříbrný nebo bronzový odznak, který jim bude předán současně s vysvědčením.