• Chování člověka za mimořádných situací

• 27.05.2019 17:37
      • 16.ročník projektového dne "Chování člověka za mimořádných situací" proběhl 17.5.2019 nejen v areálu Základní školy Bučovice 711, ale podruhé také v areálu cvičiště 74.lehkého motorizovaného praporu Bučovice "Plukovníka Bohuslava Malečka". (FOTO)
      • Žáci prvního i druhého stupně se v rámci této akce seznamovali s pravidly chování při běžných i rizikových situacích, při mimořádných událostech i obraně státu.
        Naši nejmenší absolvovali besedu se členy Hasičského záchranného sboru z Bučovic, s příslušníky Městské policie Bučovice a se zkušebním komisařem z úseku dopravy Města Bučovice. Pod dohledem studentů Střední zdravotnické školy z Vyškova si vyzkoušeli, jak ošetřit zraněného. Kdo  je lépe fyzicky připraven, to prověřila překážková dráha i hod granátem. Na závěr třídní učitelky seznamovaly své žáky s mnoha tématy pomocí portálu "Záchranný kruh".
        Chlapci a děvčata z druhého stupně se po úvodních disciplínách (střelba ze vzduchovky, překážková dráha, beseda s příslušníky Policie ČR, zdolávání překážky pomocí lana) přesunuli na cvičiště 74.lmopr. Další zkoušky jejich připravenosti se týkaly zdravovědy, přesunu v chemicky zamořeném prostoru v plynových maskách a výcviku sebeobrany.
        Zpestřením letošního ročníku byla prohlídka bojového nákladního vozidla a víceúčelového kolového obrněného transportéru Pandur.
        Ačkoli se na celkem šestnácti stanovištích největší měrou podíleli členové naší armády, poděkování patří i dalším složkám integrovaného záchranného systému a zástupcům různých organizací, stejně jako všem pedagogům školy.

Mgr. Přemysl Kašpar