• Sedmáci ze 711 na “lyžáku”

• 14.03.2019 15:00
      • Reportáž na pokračování...
        1. večer, povlečení postelí, první zábavný večer... (FOTO)
        Lyžování sněhem i vodou... (FOTO)
        Vzděláváme se a bavíme se... (FOTO)
        Odpočinkový den - lavinoví záchranáři (FOTO)
        Video na svahu (FOTO)
        Kdo je nejkrásnější? (FOTO)
        Závody ve slalomu (FOTO)
        Společně i po družstvech (FOTO)
        Karnevalouvé loučení se sněhem (VIDEO)
      • Obava o sníh panovala letos více než kdy jindy.  Zejména krátce před odjezdem hlásily rosničky déšť a vysoké odpolední teploty. Naštěstí se tyto předpovědi úplně nepotvrdily a my jsme mohli lyžovat každý den. První březnový týden odjelo na LVK do Hynčic pod Sušinou 39 žáků sedmého ročníku. Lyžaři i snowboardisté hned od začátku ohromovali instruktory svými výkony. Vždyť pouze šest žáků stálo na lyžích poprvé. A protože byli opravdu šikovní, mohli se věnovat kromě klasického pilování stylu i nacvičování různých skupinových kreací jako synchronizovaná jízda, různé nadjíždění a podjíždění. Snowboardisté se mohli vyřádit ještě více, protože přidávali i skoky a akrobatické prvky.
        Večerní zábavný program byl proložen řadou zajímavých přednášek o místopisu, historii lyžování, lyžařských disciplínách, zdravovědě, skialpinismu a činnosti horské služby. Jedno odpoledne si žáci vyzkoušeli pomocí lavinových vyhledávačů hledání „obětí“ zasypaných lavinou. Tradičně žáci soutěžili ve zpěvu, hoši se předváděli před děvčaty a snažili se ohromit je svým svalnatým lýtkem a případným tanečkem. Děvčata měla situaci těžší. Nejprve se představila svým protějškům a sdělila jim o sobě pár vět. V druhém kole odpovídala na předem neznámou otázku. Hoši hodnotili nejen krásu, ale také jejich vystupování a vtipné reakce a poslali do finále 10 dívek, které se předvedly ve volné disciplíně. Zejména vybíraly tanec.
        Hlavní soutěží byl ale závěrečný slalom. V letošním roce jsme měli postavenou profesionální trať s barevnými brankami. Některé výsledky byly velice vyrovnané. Naměřený čas všech tří snowboardových medailistů se lišil pouze o jednu desetinu. Překvapivé byly i časy některých lyžařských „začátečníků“, kteří během týdne výkonnostně dotáhli své zkušenější kamarády.
        Rozloučení se svahem patřilo maskám – tedy karnevalu na sněhu. Takže hurá – sníh vydržel až do konce. Na sjezdovce se proháněl Křemílek, zdravotní sestřička, čmelák, prasátka, kočičky, čarodějnice a spousta jiných pěkných převleků. Večer samozřejmě nechyběla diskotéka.
        Spoustu momentů i krátkých videí si můžete prohlédnout ve fotogaleriích.

Olga Stavělíková