• Okresní kolo dějepisné olympiády

• 17.02.2019 09:27
      • Stejně jako před rokem jsme se i letos v lednu vypravili na okresní kolo dějepisné olympiády do Vyškova. Tentokrát naši školu reprezentovali žáci Veronika Marková z 9. a Petr Tománek z 8. třídy.
      • Školní kolo na podzim vyhrál s přehledem Petr, Veronika jen o kousek předstihla na 2. místě svoji spolužačku. Oba jsou nadějnými historiky, což potvrdili i na okresním kole, kde si poradili s velmi obtížnými otázkami.
        S tématem „Cestování v průběhu dějin“ se i přes velkou náročnost popasovala tentokrát lépe Veronika, jen o bod jí uniklo úspěšné splnění podmínek soutěže. O 6 bodů za Veronikou se umístil Petr a oba tak skončili v horní polovině všech účastníků.
        Oběma žákům děkujeme za reprezentaci naší školy. Veronika bohužel již za rok nepojede, ale věříme, že Petr se do okresního kola probojuje i v 9. třídě a ukáže svůj potenciál zapáleného hocha a šikovného historika s širokým rozhledem.

Pavel Šujan