• Atletický trojboj

• 13.06.2023 08:18
      • Ve čtvrtek 8. června se naši žáci a žákyně zúčastnili atletického trojboje ve Slavkově, který pořádala organizace Ždánický les a Politaví. (FOTO)
      • Závodu se zúčastnilo celkem 128 dětí ze 16 škol celého okolí – Ždánice, Křenovice, Bošovice, Křižanovice a další. Soutěžilo se v mladší (1. a 2. třída) a starší kategorii (3. a 4. třída). Mladší kategorii tvořili Vendula Sotolářová (2.B), Amálie Špringerová, Dominik Stuchlík a Mikuláš Hrozek (2.A), za starší kategorii závodili Alena Svobodová (3.A), Adéla Procházková, Jakub Hanák a Jakub Krčál (4.A). Trojboj se skládal z těchto disciplín – skok daleký, hod míčkem, běh na 50 m a poté smíšená štafeta na 4x60 m. Naši mladší závodníci vyhráli štafetu a celkově obsadili druhé místo v bodování škol, k čemuž svým výkonem přispěla i Amálie Špringerová, která ve své kategorii vyhrála hod míčkem. Akce se velmi vydařila a účastníci si kromě medailí a poháru odvezli na památku i věcné ceny.