• Prezentace středních škol ve školním roce 2023/24

Klvaňovo gymnázium (Kyjov)

Vážení přátelé,

ráda bych Vás a zejména Vaše žáky co nejsrdečněji pozvala na Den otevřených dveří na naší škole. Tato akce bude probíhat v sobotu 13. ledna v době od 9 do 17 hodin.

Zájemci mohou přijít kdykoliv v tomto čase, budou si moci prohlédnout budovu školy, jednotlivé učebny a budou se moci setkat s našimi vyučujícími a žáky a pokládat jim případné dotazy ohledně studia. Prosím o předání této informace Vašim žákům a budu se těšit na Vaši i jejich návštěvu.

Se srdečným pozdravem

Mgr. Renáta Soukalová, MBA

ředitelka

Klvaňovo gymnázium a střední zdravotnická škola Kyjov, příspěvková organizace

třída Komenského 549/23

697 01 Kyjov

Tel. +420 607 520 416

Burza škol: BRNO, 24. - 25. 11. 2023

IŠS Slavkov u Brna

ISŠ Slavkov u Brna nabízí spolupráci výchovným poradcům a rodičům vycházejících žáků při zařazování dětí na střední školu.

Naše integrovaná škola nabízí:

- dva maturitní obory (Hotelnictví a Veřejnosprávní činnost)

- čtyři učební obory (Truhlář, Mechanik opravář motorových vozidel, Kuchař-číšník, Cukrář)

- dvouletou maturitní nástavbu Podnikání pro absolventy s výučním listem.

Podrobnosti o jednotlivých oborech najdete na internetu:

Nabízíme účast na úvodní informační schůzce s rodiči vycházejících žáků. Rodičům rádi předáme informace o studiu a informace o podmínkách přijetí na naši školu.

Dále nabízíme prohlídku celé školy pro žáky v doprovodu rodičů v rámci Dnů otevřených dveří, aktuální termíny naleznete vždy na internetu  https://www.iss-slavkov.eu/pro-uchazece/dny-otevrenych-dveri/

Po dohodě s výchovnými poradci lze domluvit i jiný termín, např. pro cílovou skupinku žáků během vyučování. Ze zkušenosti tuto možnost doporučujeme, během této návštěvy dokážeme zodpovědět spoustu dotazů žákům i jejich rodičům.

Nabízíme návštěvu základní školy v rámci konzultací výchovného poradce v daných konzultačních hodinách s žáky ohledně profesní orientace žáků

Nabízíme materiály na nástěnku s informacemi o naší škole pro vycházející žáky v papírové    i elektronické podobě.

Taktéž žákům 8. tříd chceme být nápomocní při sledování jejich profesního zájmu.

Pro úplnost zdůrazňujeme výhody ISŠ Slavkov u Brna:

• škola s výbornou dostupností z okresu Vyškov, ale i z Brna a okolí
          • pro zájemce z daleka nabízíme možnost ubytování na internátu

Pro další informace se neváhejte obrátit na Ing. Pavla Šaňka, zástupce ředitelky. Telefon: 603 482 690 nebo e-mail: sanek@iss-slavkov.eu

Střední škola stavebních řemesel, Brno - Bosonohy

Střední škola Strážnice

přijímá přihlášky do dvou oborů vzdělání s talentovou zkouškou:

MÓDA, STYLING, MÉDIA
          GRAFICKÝ DESIGN

Na tyto maturitní obory se nekonají jednotné přijímací zkoušky. Termín pro podání přihlášek je 30. 11. 2023.

Přestože se připravuje změna právních předpisů v oblasti přijímacího řízení na střední školy, tak u přijímacího řízení do oborů vzdělání s talentovou zkouškou zůstávají v platnosti následující informace:

Přihlášky se podávají do 30. 11. 2023.
          Na obory vzdělání s talentovou zkouškou lze podat až dvě přihlášky. Následně budou moci uchazeči o studium podávat další přihlášky (až tři) i na obory bez talentové zkoušky. Uchazeči o umělecké obory budou mít tedy možnost podat až pět přihlášek na střední školu (návrh MŠMT).
          Talentové zkoušky proběhnou na naší škole 4. 1. a 5. 1. 2024. Následně proběhne vyhodnocení talentových zkoušek a přijímacího řízení.
          Jednotné přijímací zkoušky na obory vzdělání s talentovou zkouškou se nekonají.
          Bližší a aktuální informace k přijímacímu řízení rádi poskytneme na telefonu 518 395 401, 518 395 404, 603 570 183 nebo na mailu info@stredniskolastraznice.cz. Neváhejte nás kontaktovat. Internetové stránky: www.stredniskolastraznice.cz.

Na následujícím odkaze naleznete krátké videospoty k naší škole a další videa dokumentující činnost naší školy: https://www.stredniskolastraznice.cz/videa/ruzne/

DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Rádi Vás i Vaše žáky přivítáme opět mezi námi. Nejbližší dny otevřených dveří se konají 21. října, 2. a 11. listopadu 2023.

____________________

____________________________________________________________________________________________

Soukromá střední škola výpočetní mtechniky

Jsme specializovaná škola, která se za více než 25 let činnosti stala školou s celorepublikovou působností. Pro mimopražské žáky máme možnost zajistit ubytování v domově mládeže.