• Děti ze ZŠ Bučovice 711 opět v Anglii

• 28.06.2023 17:03
      • Zájemci z řad žáků osmých a devátých ročníků ZŠ Bučovice 711 se v červnu vydali na tradiční týdenní vzdělávací a poznávací zájezd do Anglie. (FOTO)
      • Po zdánlivě nekonečné cestě autobusem jsme úspěšně dorazili do našeho cíle – do malebného městečka Hastings. Zde jsme hned první den absolvovali prohlídku jeskyní pašeráků Smugglers Adventure a po procházce zříceninou Hastings Castle a centrem města všichni rádi spočinuli u moře na pláži. Počasí totiž bylo neobvykle slunečné a velmi teplé. Večer již patřil ubytování v hostitelských rodinách, kde si děvčata a chlapci konečně vyzkoušeli své dovednosti nabyté v hodinách anglického jazyka v praxi.
        Další dny se žáci účastnili výuky s rodilými mluvčími, kde si zahráli jazykové hry, porovnávali tradice obou zemí, oslovovali kolemjdoucí a v neposlední řadě okusili venkovní výuku na pláži. Za své studijní úsilí byli odměněni certifikátem.
        Po obědě jsme postupně každý den vyrazili za objevováním blízkého i vzdáleného okolí – do Battle Abbey za historií bitvy u Hastings, starobylého královského městečka Rye; do nejstaršího fungujícího akvária Sea Life v Brightonu za nejrůznějšími mořskými živočichy – viděli jsme i Nema a Dory! V Brighton Palace Pier jsme si pak užili volna v podobě nejrůznějších radovánek. Útesy The Seven Sisters nás uchvátily svou neobyčejnou přírodní krásou.
        Poslední den byl dnem velmi očekávaným - Londýn a okruh top must-see míst. Navštívili jsme The Tower of London s královskými korunovačními klenoty, prošli se po Tower Bridge, užili si plavbu lodí po Temži, pokochali se pohledem na London Eye, the Houses of Parliament s „Big Benem“, Westminster Abbey, Downing Street, Trafalgar Square nebo také na vstupní bránu do čínské čtvrti Soho. Užili jsme si nákupy na Leicester Square, zazpívali si na Piccadilly Circus a obdivovali krásy Buckinghamského paláce, jehož okolí se připravovalo na sobotní oslavy narozenin krále Karla III.
        Plní dojmů, skvělých zážitků a zkušeností jsme se museli rozloučit a vydat se na cestu zpět do svých domovů. Tak to byl náš zájezd do Anglie. Pokud nemáš fotku s ikonickou červenou telefonní budkou, byl jsi opravdu v Londýně?
        Děkujeme všem, kdo se podíleli na organizaci našeho zájezdu a budeme se těšit zase někdy! See you Great Britain!

K. Hálová, D. Kašparová a M. Šišková