• Olympiáda v českém jazyce a recitační soutěž

• 19.04.2023 10:06
      • V únoru se na Základní škole Bučovice 711 uskutečnilo školní kolo olympiády v českém jazyce. (FOTO)
      • Soutěž byla rozdělena na jazykovou část a na psaní slohové práce na téma Na listopadu se mi líbí/nelíbí… Všichni zúčastnění žáci přistoupili k vypracování úkolů zodpovědně, i když pro některé byly zadané úkoly na hraně jejich schopností. Všem patří pochvala za snahu a vítězům gratulace k úspěchu.
        Výsledky školního kola:
        1.místo – Adam Vlach 9.A, 2.místo – Aneta Rotreklová 9.A, 3.místo – Viktorie Levíčková 9.A
        První dva žáci postoupili do okresního kola ve Vyškově. Adam Vlach obsadil v tomto kole výborné 4. místo a Aneta Rotreklová 13. místo. Děkujeme oběma za vzornou reprezentaci naší školy.
        V měsíci březnu jsme uspořádali pro žáky 6.-9. ročníku recitační soutěž. Všechny příjemně překvapila hojná účast soutěžících. Porota složená z vyučujících českého jazyka hodnotila výkony různých úrovní. Jako nejpůsobivější byl vybrán úderný přednes básně Petra Bezruče Ostrava v podání T.Neumanna. Nakonec jsme se shodli na těchto výsledcích:
        Kategorie 6. a 7. ročník:
        1.místo – Aneta Nohavicová 7.A, 2.místo – Eliška Honsová 7.A, 3.místo – Alexandra Rozčinská 6.A
        Kategorie 8. a 9. ročník:
                   1.místo – Tomáš Neumann 9.A, 2.místo – Viktorie Levíčková 9.A, 3.místo – Anna Hermanová 9.C
        Všem vítězům blahopřejeme a těšíme se na další ročník soutěže v příštím školním roce.
        Mgr. Jitka Machalová, vyučující českého jazyka