• Adaptační pobyt žáků šestých ročníků

• 16.09.2022 16:33
      • Stejně jako v minulých letech, i letos jsme vyrazili na tradiční adaptační pobyt žáků šestých ročníků. Třídy 6. A společně s 6. B vyrazily ve dnech 12. -14. 9. na Haluzickou hájenku, aby se žáci poznali se svými novými spolužáky, ale i s novými třídními učiteli, zahájili společně školní rok a oficiálně tak vstoupili do řad druhostupňových žáků. (FOTO)
      • V prostředí pěkné přírody Ždánského lesa jsme společně prožili tři dny plné zážitků, her, úkolů a výzev. První den na děti také po setmění čekala bojová hra, kdy museli postupně v temném moři objevit všechny ostrovy. Zvládli to všichni skvěle.
        Vedle her zaměřených na seznámení plnily třídy společné úkoly, jako například výroba společné vlajky, odznaku či vymýšlení pokřiku třídy. Také jsme se společně zamýšleli nad tím, co chceme v naší třídě zažívat a jak docílit toho, aby nám bylo ve třídě dobře. Odpoledne nesměla chybět výživná bojovka, kdy po lese běhaly týmy ředitelů, učitelek, hospodářek, školníků a žáků, a navzájem bojovali o přežití. V závěru druhého dne obě třídy/kmeny představily svoji tvorbu indiánskému stařešinovi, který nás navštívil u posvátného ohně. Žáci slavnostně před zraky váženého hosta vstoupili na druhý stupeň a na oslavu jsme si opekli špekáček.
        Poslední den našeho pobytu nás přivítal deštěm, ale to nám nezkazilo náladu. Poté, co jsme se sbalili a uklidili, strávili jsme dopoledne hraním her ve společenské místnosti. Potom již nadešel čas rozloučit se s Haluzickou hájenkou a vydat se na 4 kilometry vzdálenou vlakovou zastávku. A odtud již hurá domů.

Michaela Karlíková, školní psycholožka