• Školní výlet čtvrtých tříd do Slavkova u Brna

• 27.06.2022 14:01
      • Dne 9. června 2022 se žáci čtvrtých tříd, spolu se svými učitelkami, vydali na školní výlet do Slavkova u Brna. (FOTO)
      • Cesta vlakem byla krátká a dětem rychle uběhla. Z vlakového nádraží jsme se rychlým krokem přesunuli na barokní zámek, kde na nás čekala zajímavá prohlídka spolu s řešením šifry pana knížete. Na začátku prohlídky nám paní průvodkyně rozdala pracovní listy a následně nás seznámila s historií zámku. Řekla nám, kdo zde žil a jaké zajímavosti se na zámku nachází. Děti během výkladu odpovídaly na různé otázky, vyplňovaly pracovní listy a luštily tak šifru pana knížete, kterou se všem podařilo zdárně vyřešit. Za zdárně splněný úkol dostaly malou odměnu. Po prohlídce zámku jsme se všichni společně se vydali do zámecké zahrady. Děti si zde prohlédly fontány a sochy, které zahradu zdobily a zahrály si různé hry. Ve městě potom dostaly rozchod, aby si mohly koupit něco malého na zub a něco drobného na památku. Počasí nám vyšlo, výlet se všem moc líbil.

Třídní učitelky čtvrtých tříd