• Čtvrťáci na dopravním hřišti

• 05.10.2021 12:06
      • Ve středu 22. září se žáci čtvrtých tříd vypravili na dětské dopravní hřiště do Vyškova. Lekce zahrnovala praktickou i teoretickou část. Teoretická část výuky probíhala v učebně. (FOTO)
      • Děti se zde seznámily se základními dopravními značkami, s povinnou výbavou cyklisty, zhlédly instruktážní videa o tom, jak se mají při jízdě na kole chovat. Za pomoci paní instruktorky řešily situace na dopravních křižovatkách. Po teoretické části výuky následoval praktický nácvik. Děti si venku na hřišti opět připomněly, jak se mají při jízdě na kole chovat, jak mají dát znamení při změně směru jízdy a znovu si zopakovaly dopravní značky. Potom se rozdělily do dvou skupin. Skupina cyklistů si vzala kola, nasadila cyklistické helmy a z parkoviště před učebnou začala pomalu vyjíždět na silnici. Ostatní žáci je sledovali. Po určité době si děti role vyměnily. Dopolední výuka rychle utekla a žáci se znovu na dopravní hřiště vrátí na jaře, kdy se pokusí získat průkaz cyklisty.

Třídní učitelky čtvrtých tříd