• Adaptační pobyt žáků šestého ročníku 2021

• 30.09.2021 11:38
      • Září. Rok se s rokem sešel, a tak nastal čas na tradiční adaptační pobyt žáků šestých tříd. Všichni společně, 6. A, 6. B i 6. C, jsme vyrazili ve dnech 15.-17. 9. 2021 na Haluzickou hájenku, aby se žáci přivítali se svými spolužáky, s novými třídními učiteli, zahájili školní rok a oficiálně tak vstoupili na druhý stupeň. (FOTO)

• Naším cílem bylo nejen strávit společně tři dny v pěkné přírodě Ždánského lesa, ale také aby se žáci lépe seznámili navzájem, s třídními učiteli a v neposlední řadě sami se sebou v nových situacích. I my, pedagogové, vždy vítáme příležitosti, kdy můžeme naše žáky pozorovat i z jiné stránky, v jiném prostředí, a vzájemně se lépe poznat. Víme totiž, že právě společné zážitky jsou živnou půdou dobrých vztahů.
        A co všechno jsme prožili? Chodili jsme na malé i velké výlety, objevovali jsme pozůstatky historického hradiska, odolávali jsme útokům nebezpečných klíšťat, smlsli jsme si na buchtičkách s krémem, z našich jmen jsme tvořili originální broučky, napili jsme se ze studánky a dostali podivnou nemoc, vyrobili jsme si třídní odznaky, jako pavouci jsme upředli pavučinu našich vztahů, zažili táborák či bouřku, běhali pod padákem, zahráli jsme si pořádnou týmovou bitvu v lese, zpívali jsme a ještě více jsme tančili, zvládli jsme dokonce i ranní rozcvičky. A nakonec se v pořádku a s novými zážitky vrátili domů.
        Závěrečné slovo přenecháváme účastníkům z řad žáků:

„Bylo to super, jídlo bylo výborný!“

„Na adapťáku se mi líbilo. Chodili jsme na procházky po okolí. U studánky Bezdýnka jsme se mohli napít pramene.“

„Na adapťáku se mi líbilo, jak jsme měli nemoci. Líbily se mi ještě rozcvičky, aktivity a obědy.“

„Adaptační kurz jsem si moc užil. Co se týče jídla, při obědě jsem si připadl jak v 5 ***** restauraci, programy byly zábavné, nechyběl i táborák.“

„Adapťák jsem si moc užila, protože jsem tam byla s mými kamarádkami ze třídy. Vařili tam také úžasně.“

„Na adapťáku se mi líbilo, že jsem většinu času mohla strávit s kamarády. Hráli jsme hry.“

„Na adapťáku se mi líbila večer ta liška, co tam běhala. Ty aktivity, co jsme dělali, mě hodně bavili. A bavil mě tam ten fotbal.“

„Líbily se mi hry, co jsme tam hráli. Byla tam sranda v chatkách a celkem dobrý obědy. Ta liška byla taky super, měli jsme na ni výhled z chatky.“

„Mně se adaptační kurz hrozně líbil, bavily mě bojové hry a to jak jsme chodili do lesa. Měli tam dobré jídlo, ale hrozně jsem se bála večer těch zvuků. Ale jinak to bylo úžasný a doufám, že tam příště pojedeme znovu.“

„Líbilo se mi spát v přírodě a chutnali mně obědy. A taky se mi líbilo, jak jsme s kamarády hráli volejbal.“

„Na adapťáku se mi líbily všechny ty hry. Ale nelíbilo se mi, když jsme museli jít brzo spát.“

Za kolektiv pedagogů

Mgr. Michaela Karlíková