• Biologická olympiáda 2019/ 2020

• 29.11.2019 08:22
      • V úterý 12. listopadu a ve čtvrtek 14. listopadu 2019 proběhlo na naší škole školní kolo 54. ročníku Biologické olympiády, jejímž tématem v letošním roce je „Těžký život ve vodě“. (FOTO)
      • Soutěž probíhala ve dvou kategoriích. Kategorie D se zúčastnili žáci a žákyně ze 6. a 7. tříd, kategorie C pak žáci a žákyně 8. a 9. tříd. Školní kolo se skládalo ze tří částí. První částí byl vědomostní test, druhou praktické poznávání rostlin, živočichů, minerálů a hornin a třetí pak praktická laboratorní práce zaměřená na povrchové napětí vody a mech rašeliník.
        Vítězkou školního kola kategorie D se stala Veronika Blichlerová ze 6. C, na druhém místě se umístila Kristýna Grossmannová ze 6. A a na třetím pak Lucie Králíková ze 7. B.
        Vítězkou školního kola kategorie C se stejně jako v loňském roce stala Isabella Victoria Rother z 9. A, na druhém místě se umístila Adéla Hasalová z 9. A a na třetím místě pak Filip Tesáček taktéž z 9. A.
        Nejlepší řešitelky a řešitelé postupují do okresního kola Biologické olympiády, které se bude konat v dubnu ve Vyškově.

Vendula Sůrová