• Lesní pedagogika 18. a 20. 6. 2019 v Přírodním parku Ždánický les
   • Lesní pedagogika 18. a 20. 6. 2019 v Přírodním parku Ždánický les

   • 24.06.2019 18:00
   • V úterý 18. června 2019 a ve čtvrtek 20. června 2019 jsme se žáky šestých tříd zúčastnili výukového programu z Lesní pedagogiky, který probíhal v Přírodním parku Ždánický les pod vedením lesních pedagogů z Lesní zprávy Bučovice. (FOTO)

   • Ráno kolem osmé hodiny byl sraz na autobusovém nádraží v Bučovicích, odkud jsme se svezli autobusem k Červenému kříži. Po vystoupení z autobusu jsme se hned nastříkali repelenty, abychom se ochránili před dotěrnými komáry, protože těch bylo v lese opravdu hojně. A po pravdě? Moc nám to nepomohlo, neboť komářích štípanců jsme si odnesli domů nepočítaně ….
    S našimi lektory jsme postupně procházeli lesem a seznamovali se s tím, co v lese roste a žije, k čemu všemu je dobré lesy mít a jak se o něj dneska staráme a hospodaříme v nich.
    Unavení a plni nových zážitků jsme se utábořili a věnovali se odpočinku a opékání špekáčků, rohlíků a jiných dobrot, které jsme si přinesli.
    Pak jsme byli rozděleni na 3 skupiny a postupně se střídali na 3 různých stanovištích, kde jsme si procvičili svoje vědomosti a zároveň se dozvěděli spoustu zajímavostí o rostlinách, houbách a živočiších, se kterými se můžeme u nás v lese setkat.
    Na konec nás čekala 7 km dlouhá cesta zpátky do Bučovice, během které jsme si užili hodně legrace a také si odnesli spoustu bláta domů na památku.
    Vendula Sůrová
   • Zpět na seznam článků