• Výlet pátých tříd – Permonium

• 11.06.2019 10:35
      • V úterý 28. května 2019 se žáci pátých tříd vydali i se svými třídními učitelkami na školní výlet do Oslavan u Brna. (FOTO)
      • Naše první zastávka byla na zámku v Oslavanech, kde se nachází muzeum. Děti si zde mohly prohlédnout expozici hornictví, energetiky a hasičské techniky. Vystavené exponáty se jim velmi líbily. Po prohlídce muzea jsme se na nádvoří zámku nasvačili a potom jsme se přesunuli do zábavního parku s příběhem - Permonium. Park je vybudován na místě bývalého oslavanského dolu Kukla. Žáci se rozdělili do čtyřčlenných družstev, pan instruktor jim sdělil pravidla hry Magic Permon a oni se mohli pustit do plnění úkolů tajemné hry. Prostřednictvím zapůjčených čipových hodinek se děti přihlašovaly k terminálu. Zde zadávaly získané indicie. Po zadání správného hesla dostaly další vědomostní úkol ke splnění a získaly navazující část cesty. Zákeřní permoníci jim nedali nic zadarmo a kladli opakovaně nejrůznější překážky. Děti tak postupně zdolávaly černá bludiště, padající výtah, šikmé plochy, temná tajemná místa, průlezy, roury, prales, vory na jezírku, skalní stěny a další překážky. Každému družstvu se podařilo splnit všechny úkoly, zdolat překážky a nasbírat potřebný počet bodů. Za odměnu dostaly sošku permoníka. Počasí nám naštěstí přálo, všichni jsme si výlet užili a byli jsme spokojení.
        Mgr. Dana Nová a Mgr. Růžena Pospíšilová