• Vánoční pečení perníčků

• 15.01.2019 20:40
      • Jednou z neodmyslitelných vůní Vánoc je i ta perníková. Děti z 5. B si pečení perníčků vyzkoušely před vánočními prázdninami. (FOTO)

•  Ve čtvrtek 13. prosince se sešly ve školní kuchyňce a začaly péct. Nejdříve si připravené perníkové těsto vyválely na tenký plát a pak z něj formičkami začaly vykrajovat různé vánoční tvary, které pečlivě rovnaly na plechy a potíraly vajíčkem. Za chvíli byly plechy plné rybiček, autíček, sněhuláků, stromečků, zvonečků a hvězdiček.  Potom perníčky putovaly do rozehřáté trouby. Jakmile se začaly v troubě péct, celou školu zalila medová perníková vůně. Až upečené perníčky vychladly, tak si je děti nazdobily polevou ušlehanou z bílků a mletého cukru. Děti pracovaly s velkým nadšením, práce se jim velmi dařila a byly moc šikovné.
        Tř. uč. Dana Nová