• 13.01.2019 21:35
      • Ve čtvrtek 13. prosince 2018 na naší škole proběhlo školní kolo 52. ročníku Biologické olympiády, jejímž tématem v letošním roce je „Příjem a výdej látek aneb Něco dovnitř a něco ven“. (FOTO)
      • Soutěž probíhala ve dvou kategoriích. Kategorie D se zúčastnili žáci a žákyně ze 6. a 7. tříd, kategorie C pak žáci a žákyně 8. a 9. tříd. Školní kolo se skládalo ze tří částí. První částí byl 99vědomostní test, druhou praktické poznávání rostlin a živočichů a třetí pak praktická laboratorní práce zaměřená na dýchací orgány různých druhů živočichů.
        Vítězem školního kola kategorie D se stal Honza Peterka ze 7. A, na druhém místě se umístil Leoš Hanák ze 7. A a na třetím pak Terezka Růžičková ze 7. A.
        Vítězkou školního kola kategorie C se stala Isabella Rother z 8. A, na druhém místě se umístil Tomáš Pospíšil z 9. A a na třetím místě pak Dominik Cibulka z 8. B.
        Nejlepší řešitelé postupují do okresního kola Biologické olympiády, které se bude konat v dubnu ve Vyškově.

Vendula Sůrová