• Vánoční florbal a stolní tenis na ZŠ 711

• 24.12.2018 00:20
      • Vánoční florbal probíhá na naší škole již několikátou sezonu a pro vyplnění časového prostoru, přibyl v loňském roce také turnaj ve stolním tenise. Celé toto klání se týká žáků druhého stupně. (FOTO)
      • Florbal se odehrává ve dvou kategoriích – mladší (6. a 7. ročník) a starší (8. a 9. ročník). Protože každý ročník zahrnuje třídy A a B, vytvořili jsme tabulky po čtyřech a hrálo se systémem každý s každým. Vše se odehrávalo v hale s půjčenými mantinely a brankami od oddílu florbalu (tímto děkujeme).
        Pokud se výsledné pořadí hochů a dívek sečetlo, vítěznou třídou se stala 7. A mezi mladšími a 8. A v kategorii starších. Nejvyšší počet střelených branek patří Adamu Zouharovi, který skóroval devětkrát a mezi dívkami zazářila Isabella Rother s pěti góly.
        Soutěž ve stolním tenise se odehrávala v tělocvičně ZŠ 711, kam nám nejen zapůjčil, ale i vzorně přichystal stoly vedoucí oddílu stolního tenisu pan Bil, kterému tímto děkujeme. Do tohoto klání vstoupili pouze zájemci o tuto hru. Dva nebo dvě z čtyřčlenné tabulky postoupili do semifinále a následně do finále.
        Mezi mladšími žákyněmi kralovala Nikola Slámová, druhá skončila Bára Švapíková a třetí Kamila Protivánková. Mezi osmačkami a deváťačkami zvítězila Isabella Rother, za ní skončila Markéta Suralová a třetí se umístila Laura Tomšíková.
        Kategorii mladších hochů vyhrál Aleš Vykypěl, druhý byl Pavel Rája a třetí Adam Švestka. U starších jsme mohli napsat diplomy, troufám si říct, už dopředu. Favorizovaný David Lokaj se stal vítězem, když porazil Stanislava Synka. Třetí příčka patří Lukáši Blaňkovi, který v závěrečném souboji zvítězil nad Adamem Stehlíkem.

Olga Stavělíková