• Vánoční trojboj

• 20.12.2018 18:07
      • Letos se konal již druhý ročník Vánočního trojboje, což je soutěž žáků prvního stupně ve třech disciplínách – hod medicinbalem, trojskok a leh-sedy za 2 minuty. Tohoto klání se neúčastní pouze vybraní žáci, ale všichni. (FOTO)
      • Jejich výkony jsou zaznamenány do předem připravené tabulky, která je ihned přepočítá na body. První třídy tvořily samostatnou kategorii, další pak 2. + 3. třídy a třetí skupinou byli žáci 4. a 5. tříd, vždy ještě rozdělení na kluky a holky.
        Organizace se zdárně zhostili osmáci. Měli secvičenou rozcvičku na hudbu, která závodníky pořádně rozproudila a rozhýbala. Žáci osmých tříd též organizovali jednotlivé disciplíny. Není vždy snadné si malé žáčky seřadit, vysvětlit jim správnou techniku, stopovat, měřit, vyhodnocovat a zapisovat. Dále pak z papírové formy „naházet“ výkony do počítače a přitom neudělat chybu. Někdy doslova „mazec“!
        Tři nejlepší z každé kategorie byli odměněni medailí, diplomem a velkým potleskem. A tady jsou výsledky:
        1.A,B dívky: 1. Masnicová Kira, 2. Poláková Sára, 3. Vykypělová Vanessa
        1.A,B hoši:   1. Kuchařík Samuel, 2. Loníček Lukáš, 3. Souček Jan
        2.+3.A,B dívky: 1. Marešová Leona, 2. Stuchlíková Vanessa, 3. Zabloudilová Kateřina
        2.+3.A,B hoši: 1. Musil Jakub, 2. Vašíček Radek, 3. Neužil Jakub (3.B)
        4.+5.A,B dívky: 1. Grussmannová Klára, 2. Synková Michaela, 3. Kargerová Tereza
        4.+5.A,B hoši: 1. Jeřábek Jan, 2. Macourek Lukáš, 3. Žoužela Martin

Všem, nejen výhercům, gratuluji k pěkným výkonům. A ještě zmíním nejlepší výkony:
        1. Hod dvoukilovým medicinbalem obouruč vzad – 7,30m (Šujanová Nela)
        2. Leh-sedy za 2 minuty – 90x (Žoužela Martin)
        3.  Trojskok – 6,20m (Macourek Lukáš)
             Olga Stavělíková