• Předvánoční exkurze do Brna

• 11.01.2024 09:07
      • Náměstí Svobody přivítalo 19. prosince žáky VI.C sváteční atmosférou. Jejich prvním cílem byl ale motýlí dům Papilonia. (Fotogalerie)
      • Na vlastní oči mohli obdivovat desítky poletujících exotických motýlů a na chvíli se přenést do deštného pralesa. Poté využili příležitosti navštívit galerii s výstavou děl mladého populárního výtvarníka Tomáše Jetela, který pochází z Vyškovska.
        Prohlídku historického jádra Brna naši žáci začali symbolicky u Staré radnice, kde si v podchodu připomněli legendu o brněnském drakovi a kole. Nešlo přehlédnout monumentální sochu moravského markraběte Jošta na Moravském náměstí, ani Halouzkův dřevěný betlém na Dominikánském náměstí. Výstup na vrch Petrov ke katedrále všechny odměnil krásným výhledem na vánočně vyzdobené město.

Miloslava Šišková a Michaela Karlíková