• Bez práce nejsou koláče aneb naši deváťáci v JKZ Bučovice

• 10.01.2024 11:12
      • Volba povolání je jedno z nejdůležitějších rozhodnutí v životě člověka, vždyť v té práci strávíme přes čtyřicet let. Proto naše škola zařizuje pro žáky devátého ročníku mnohé příležitosti k nahlédnutí do jednotlivých profesí. (Fotogalerie)

• Poslední příležitostí byla návštěva strojírenské firmy JKZ Bučovice, a.s. Tato exkurze do světa strojů žákům prozradila mnohé, ukázala jim světlé i stinné stránky práce v podobných zařízeních. Exkurze probíhala v moderní hale zaměřené na dělení a obrábění materiálu. CNC stroje, silné magnety s nosností až třicet tun a moderní automatický sklad řízený počítačovým systémem je pro zaměstnance JKZ Bučovice dnes již nepostradatelným pracovním prostředkem.
        Z řad žáků padaly nejrůznější otázky, došlo i na otázku peněz. Zástupci firmy jim sdělili nástupní plat, nastínili možnost kariérního růstu a představili zaměstnanecké bonusy. Děkujeme vedení firmy za možnost této návštěvy, průvodcům za zajímavý výklad o fungování takové akciové společnosti a těšíme se na další spolupráci.

Mgr. Ivana Sedlářová (kariérový poradce)