• Republikové finále Odznaku všestrannosti olympijského víceboje

• 05.10.2022 16:48
        • Ve dnech 7. – 9. září 2022 se v Brně na stadionu VUT uskutečnilo republikové finále Odznaku všestrannosti olympijského víceboje. (FOTO)
        • Naši školu reprezentovala žákyně ze třídy 6.A Ester Vlachová, která se kvalifikovala přímým postupem z krajského kola, když vybojovala vítězství ve své kategorii. Finále se zúčastnily družstva i jednotlivci škol z celé České republiky. První den obsahoval nácvik slavnostního zahájení a následující den už se soutěžilo v těchto disciplínách: běh na 60 m, skok daleký, hod 2 kg medicinbalem obouruč přes hlavu vzad, shyby a skok přes švihadlo. Druhý den čekaly závodníky zbylé disciplíny: trojskok snožmo z místa, kliky, leh-sedy, hod kriketovým míčkem a volitelná disciplína běh na 1000m/plavání/driblink. Ester obsadila ve své kategorii 16. místo s 5280 body a získala tak zlatý odznak všestrannosti. Celou soutěž doplňoval doprovodný program v podobě zumby, exhibice a autogramiády olympioniků (ambasadora soutěže Lukáše Rohana, Denisy Helceletové, Adama Helceleta, Jakuba Holuši a dalších), ukázky bojové skupiny AČR, práce psovodů Policie ČR nebo olympijské vesničky – stánky sponzorů s různými soutěžemi o hodnotné ceny. Celou fotogalerii závodu můžete vidět na https://www.sazkaolympijskyviceboj.cz/multimedia.

Mgr. Nella Kokešová

Sobota 20. 4. 2024