• Školní výlet tříd V. A a V. B

• 16.06.2022 12:25
        • Dne 2. června 2022 se žáci pátých tříd vydali na školní výlet do Olomouce. (FOTO)
        • Po prohlídce centra města a procházce parkem jsme došli do vědeckého centra. V Pevnosti poznání si žáci mohli najít zajímavé informace z historie, přírodopisu, zeměpisu, fyziky, vesmíru a lidského těla. Po celém objektu se mohli pohybovat samostatně a vše si vyzkoušet. Zajímavým exponátem byl pro ně tzv.gyroskop, který se používá i na Mezinárodní vesmírné stanici . Díky jeho rotaci se žáci cítili jako piloti akrobatického letounu. Pod vedením lektora si vyzkoušeli práci s Ozoboty, které programovali podle různých algoritmů. Pro většinu byla návštěva centra novinkou a při další příležitosti se sem budou jistě rádi vracet. O tom, že Pevnost poznání stojí za návštěvu, Vás přesvědčí následující fotografie.

Třídní učitelky: Luběna Hudcová a Martina Špalková

Sobota 20. 4. 2024