• Školní výlet VII. A – Valašsko, Radhošť

• 05.06.2022 13:20
        • Ogaři a cérenky ze sedmičky označené A se vydali na sklonku školního roku navštívit kraj Leoše Janáčka, Jiřího Rašky či Jaromíra Nohavici, kraj černého uhlí a železa, slavných nákladních vozidel a kouzelné přírody. (FOTO)
        • Trasa putování Valašskem nás vedla za přírodními krásami a historií Štramberka, okolo Bílé hory do města automobilů - Kopřivnice. Navštívili jsme Frenštát pod Radhoštěm a Trojanovice. Odtud nás vyvezla lanovka na Pustevny a pěšky jsme doputovali až na sám vrchol Radhoště, kde jsme složili na noc k odpočinku své unavené údy. Unavené právem... Na našich hodinkách a mobilních zařízeních se objevily hodnoty okolo 19 km, poctivě našlapaných… Ráno po bohaté snídani (bylo možné okoštovať klínek bacúcha s haferami) nás čekal sestup do dalšího valašského města, města skanzenů valašské historie – Rožnova pod Radhoštěm. Proti minulému dni jsme ušli „pouze“ 12 km.
          Putování Valašskem bylo kouzelné, kaňku na excelentních pocitech z krásné přírody nám připravilo jen ne zrovna příjemné a složité cestování hromadnou dopravou se spoustou přestupování…  A důkazem toho, že bylo na výletě faň je to, že omlaď už plánovala výlet na příští rok.

Jiří Mikoláš, Nella Kokešová, žáci VII. A

Vysvětlivky z valašského nářečí:

• Ogaři a cérenky – chlapci a dívky
          • Okoštovať – ochutnat