• Distanční výuka matematiky, příprava na přijímací zkoušky

• 04.05.2021 13:43
        • Stejně jako na jiných školách jsme museli během uplynulého roku mnohé ve výuce změnit a mnohé se naučit. (FOTO)

• Přesto se nám podařilo učivo zvládnout a připravit žáky devátých tříd na přijímací zkoušky. Samozřejmě to chtělo výjimečnou snahu od nich samotných. Bylo patrné, že mnozí deváťáci to vzali jako výzvu a pracovali na sto procent. Jiní zase spoléhali na možné úlevy díky době, ve které se nyní nacházíme. Výsledky snažení všech budou patrné v nejbližší době.
          V rámci příprav na přijímací zkoušky se ve škole konaly 28. 4. 2021 ZKOUŠKY NANEČISTO, kterých se zúčastnilo 30 žáků devátých tříd. Byli rozděleni do malých skupin podle zásad dodržování hygienických norem a pravidel a během dne se vystřídali ve škole, aby zažili atmosféru připomínající samotné zkoušky. Více jak tři čtvrtiny zúčastněných žáků získalo počet bodů, který by zajišťoval úspěšné vykonání daného testu. Druhý den byl test rozebrán v online hodině s vyučujícím matematiky a zodpovězeny případné dotazy žáků.
          Rovněž během distanční výuky se nám podařilo uspořádat soutěž MATEMATICKÝ KLOKAN, který se velmi líbil žákům především sedmých ročníků. Tam jsme se již dohodli, že se budeme přípravě na další ročníky této soutěže více věnovat, protože sedmáci sami projevili přání zapracovat na tom, aby postoupili do dalších kol. Uvidíme, jak se nám to podaří.
          Mgr. Monika Ondrůjová

Úterý 23. 4. 2024