• A přece se točí!

• 03.03.2021 10:33
        • Je to již skoro rok, kdy začala téměř nepřetržitá distanční výuka. Studenti i jejich rodiče si někdy s novými úkoly nevědí rady a lámou si hlavu nad tím, zda má všechno to snažení nějaký smysl.

• I my, učitelé zeměpisu na ZŠ Bučovice 711, jsme smutní z toho, že musíme učit naše žáky distančně. Přeci jen osobní kontakt je k nezaplacení. Přesto se i v době, kdy se všechno zdá být pod psa, najdou úžasné vzpruhy, které nám všem dokáží vlít čerstvou krev do žil.
          Přesně to se povedlo několika našim žákům, kteří nás v únoru reprezentovali na okresním kole zeměpisné olympiády
          Možná se nyní podivujete, ale i během distanční výuky se konají téměř všechny vědomostní soutěže. Tentokrát zcela distančně a s výbornou organizací pedagogů z Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity v Brně.
          Letos vstoupilo do výjimečného olympijsko-zeměpisného roku sedm našich žáků. Ve třech kategoriích této soutěže nejvíce překvapili šesťáci a sedmáci, kteří se v okrese Vyškov umístili po mnoha letech opět na skvělých pozicích.
          Vůbec nejlépe se umístil žák 7. A, Adam Vlach, který svoji kategorii vyhrál a postoupil do krajského kola.
          Dále předvedl skvělý výkon žák 6. A, Dominik Tesáček, jenž ve své kategorii obsadil 2. pozici a taktéž se kvalifikoval do krajského kola.

Nejtěsněji od postupu se umístil Dominikův spolužák Matěj Polák, kterému na 4. místě už postup unikl. Dále se mezi žáky sedmých ročníků umístila na krásném 5. místě Nela Buchalová a mezi šesťáky se v polovině pole zapsal ještě Vítězslav Urban.
          Ve spojené kategorii 8. a 9. ročníků, kde žáky zadané úkoly prověří zcela do hloubky, se za polovinou startovního pole umístil žák 8. B, Václav Robeš, a žákyně 9. A, Kristýna Černá.

Všem našim žákům děkujeme za ochotu a účast v letošním ročníku okresního kola zeměpisné olympiády. A nyní spolu s vámi budeme podporovat i nadále v kole krajském Adama s Dominikem. Kdo ví, jakých radostných impulzů se dočkáme před koncem března.
          Přejeme nám všem, aby se „naše Země“ točila nadějí k budoucím časům i nadále.
          Pavel Šujan

Pátek 29. 3. 2024