• Okresní finále ve florbalu kat. II, 2.-5. třída

• 23.02.2020 09:39
        • V úterý dne 12. 2. 2020 se zúčastnili naši žáci okresního finále ve florbalu, které se konalo v Rousínově. (FOTO)

• V turnaji soupeřilo 6 škol rozdělených do dvou skupin po třech. Skupinu „A“ tvořily školy z Moravských Prus, Otnic a naše ZŠ Bučovice 711. Ve druhé skupině soupeřily ZŠ Na Vyhlídce z Vyškova, ZŠ Brankovice a domácí ZŠ Rousínov. V turnaji o postup do krajského finále se hrálo ve skupinách každý s každým. Poté první dva týmy hrály semifinále. Poražený semifinalista bojoval o 3. místo, vítězové postoupili do finále.  Zde soutěžili o celkové prvenství.

Naši reprezentanti Martin Žoužela, Martin Vévoda, Lukáš Slanina (všichni 5.B), Matěj Polák (5.A), Samuel Sedláček (4.A) a Jakub Musil (3.třída) si ve skupině počínali suverénně a hladce ji vyhráli po dvou stejných výhrách 15:0. V semifinále jsme se setkali s Vyškovskou školou ZŠ Na Vyhlídce, kterou jsme porazili 8:0. Ve finále jsme nastoupili proti domácímu Rousínovu. Hned ze začátku jsme dostali “studenou sprchu” v podobě dvou inkasovaných branek v úvodu utkání. Se situací jsme se ale vypořádali víc než dobře a do poločasu jsme zvládli utkání otočit, a to hlavně díky hattricku Martina Vévody. Stav se podařilo srovnat 11 vteřin před koncem, proto byly na řadě nájezdy. Z každého týmu byli vybráni 3 hráči. Jako první nastoupil Martin Vévoda - bohužel neúspěšně, soupeř si naopak připsal branku. Pokračoval Samuel Sedláček, opět bez úspěchu. Soupeře naštěstí vychytal náš brankář Kuba Musil. Poslední na řadě byl Martin Žoužela. Konečně skóroval! Výsledek byl prozatím 1:1, soupeř měl ještě jeden nájezd. Kuba být připravený a opravdu s úspěchem branku vychytal! Následovala rychlá smrt, zodpovědnost na sebe vzal Martin Žoužela. V rozstřelu proměnil tři ze čtyř nájezdů a prokázal velmi pevné nervy. Náš brankář chytil 2 nájezdy. Poslední pokus Martina Žoužely byl opět úspěšný, vypukly velké oslavy. Kluci převzali pohár a zlaté medaile.

Všem klukům patří velký dík za příkladnou reprezentaci školy, přejeme jim hodně štěstí v krajském kole.

Jan Kopáček

Čtvrtek 28. 3. 2024