• Florbal, krajské kolo - Slavkov u Brna 2024

• 05.05.2024 09:43
      • Probojovat se přes všechna postupová kola až do krajského finále je vždy velký úspěch. Chlapcům ze Základní školy 711 se to povedlo. Postoupili přes okrskové a okresní kolo až do závěrečného turnaje. Toto kolo bylo finální a republikové finále se již nekoná.
      • Pokročilé fázi turnaje odpovídala i úroveň týmů, které se účastnily. Školy z Boskovic, Znojma, Brna, a dalších okresních měst se skládaly v převážné míře z hráčů, kteří se florbalu závodně věnují. Pro naše borce je florbal spíše zábavou a koníčkem. I přesto jsme v nadupané konkurenci zanechali dobrý dojem. Losování nám přiřklo velmi těžkou skupinu a po krásných zápasech jsme obsadili 3. místo. Umístění ve skupině nás nasměřovalo do boje o celkové 5. místo. Souboj o umístění byl formou nájezdů. Zde se bohužel projevila menší zkušenost našich borců a tak jsme bohužel odešli poraženi a z turnaje si odnášíme celkové 6. místo.
        Klukům patří velký dík za předvedenu hru i předpisové chování v průběhu celého turnaje.
        Naši vysokou kvalitu hry drželi hlavě naši „deváťácí“ jmenovitě Martinové Žoužela a Vévoda společně s Víťou Urbanem a brankářem Michalem Malíkem. Ještě jednou děkujeme za reprezentaci a doufáme, že se nám podobný úspěch podaří i v příštích letech.

Jan Kopáček