• Exkurze šestých ročníků ve VIDA science centru Brno

• 12.05.2022 12:53
      • Ve dnech 27. 4. a 9. 5. 2022 se šesté ročníky vydaly na exkurzi za poznáním mimo školu do VIDA science centra v Brně. Nejdříve atmosféru bádání vyzkoušeli žáci 6. A, poté žáci 6. B a 6. C.

• Ve výukovém programu Mag(net)ická přitažlivost na ně čekaly různé pokusy, díky nimž si mohli vyzkoušet své nabyté znalosti o magnetismu v praxi a vyrobit si např. magnetickou plastelínu.
        Dále se zúčastnili Science show pod názvem Poměř sílu. V rámci této show měli žáci možnost vidět ukázku několika pokusů, které vycházejí z Newtonových pohybových zákonů a zároveň mohli tipovat přes mobilní aplikaci, jak pokusy dopadnou. Třídy 6. B a 6. C měly na programu Science show Detonátor, ve které mohly zažít pokusy s tekutým dusíkem, střelným prachem i hořlavými plyny.
        Následně se žáci vydali prozkoumat veškeré vystavené exponáty a celou exkurzi zakončili návštěvou Galerie Vaňkovka.
        Jak si žáci tento den užili, si můžete prohlédnout ve společné fotogalerii. (FOTO)

Za pedagogický doprovod

B. Budík, K. Hálová & J. Kopáček