• Začínáme.... (VI. A)

• 24.09.2018 17:00
        • Každý začátek školního roku s sebou přináší vytváření nových kolektivů nejen u prvňáčků, ale také u šestých ročníků. Do 6. A přišli žáci z Letonic a pro snadnější vytvoření nových kamarádských vazeb vyrazili společně s třídním na adaptační výjezd, kterému mazáci přezdívají "adapťák". (FOTO)
        • Na dva dny rozbili základní tábor v budově DDM Bučovice. Během pobytu se děti bavily, soutěžily, poznávaly se a hlavně se v týmech dokázaly báječně podpořit. A o to přece šlo. Poznat, že každý má talent na něco jiného a může se v případě neúspěchu opřít o své spolužáky. Součástí programu byla i soutěž poznání zákoutí města Bučovice. Teplé dozvuky léta využily k úpolové soutěži v zorbingových koulích na zahradě DDM. Sportovní nasazení bylo odměněno opečením špekáčků. Vrcholem dne se ale stalo večerní palačinkové smažení, které prokázalo jejich kuchařské umění a vzájemnou spolupráci, především při úklidu kuchyně.  Na památku adapťáku si každý odnesl originální jméno vyrobené z keramické hlíny, a hlavně spokojenou, unavenou hlavu, plnou nezapomenutelných zážitků.
          Mgr. Bronislav Budík

Čtvrtek 25. 4. 2024