• Výlet pátých tříd do Permonia

• 20.06.2018 12:16
        • Ve čtvrtek 7. června se žáci 5. tříd vydali na školní výlet do Permonia - zábavního parku v Oslavanech u Brna. Adrenalinový park vytvořilo kolem staré nevyužívané těžní věže Kukla pár nadšenců, jenž našli inspiraci ve starých oslavanských pověstech o šesti permonech. (FOTO)
        • Cesta k cíli nám rychle uběhla.  Po příjezdu se děti nejdříve nasvačily, aby měly dost sil na plnění úkolů tajemné hry Magic Permon. Paní instruktorka dětem sdělila pravidla hry a rozdělila je do čtyřčlenných družstev. Každé dostalo jedny hodinky s čipem a mapu Permonia. Prostřednictvím zapůjčených čipových hodinek se děti přihlašovaly k terminálu. Zde zadávaly získané indicie. Po zadání správného hesla dostaly další vědomostní úkol ke splnění a získaly navazující část cesty. Zákeřní permoníci jim nedali nic zadarmo a kladli opakovaně nejrůznější překážky. Děti tak postupně zdolávaly černá bludiště, padající výtah, šikmé plochy, temná tajemná místa, průlezy, roury, prales, vory na jezírku, skalní stěny a další překážky. Každému družstvu se podařilo splnit všechny úkoly, zdolat překážky a nasbírat potřebný počet bodů. Za odměnu dostaly sošku permoníka. Výlet se díky slunečnému počasí velmi vydařil a všichni byli spokojení.

Dana Nová, Lenka Vlachová a Kristýna Hálová

Sobota 20. 4. 2024